En Uygun Trafik Sigortası

Trafik sigortası ilgili yasa gereği her aracın yaptırmak zorunda olduğu bir sigortadır. Trafik sigortası yaptırmamış araçların trafiğe çıkması yasal değildir. Trafik kontrolünde aracın trafik sigortası olmadığı tespit edildiği takdirde araç bağlanır yani trafikten men edilmiş olur.

Trafik sigortalarının yaptırılmasındaki amaç, aracın herhangi bir şekilde kaza yapması durumunda karşı taraftaki araca vermiş olduğu zararın bir kısmını karşılamaktır. Trafik sigortasının kaskodan farkı kendi zararını değil karşı taraftaki aracın zararını karşılamasıdır. Kaskonuzun bulunması trafik sigortası yaptırmanıza engel bir durum değildir. Kasko, tamamen sizin zararınızı karşılamaya yönelik olduğu için trafik sigortası ile bir alakası yoktur. Trafik sigortası yaptırdığınız takdirde her yıl düzenli olarak takip etmelisiniz ve yenilemelisiniz. Trafik sigortanızı herhangi bir yıl başka bir şirket veya acente aracılığıyla yapmak isterseniz trafik sigortası fiyatları hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Bu konuda size yardımcı olabiliriz. Trafik sigortasının zorunluluğu sadece ülkemiz sınırları içerisinde geçerli olan bir sigortadır. Trafik sigortanızın süresi geçtiği takdirde veya yaptırmadığınız takdirde aracınız direk bağlanır ve bundan sonrası için işlemler pek de kolay değildir. Böyle bir durumla karşı karşıya geldiğiniz zaman aracınızın sigortasını mutlaka yaptırmalısınız. Aracınızı geri aldıktan sonra tekrar böyle bir durum yaşarsanız para cezası ödemek zorunda kalırsınız. Aracınız trafikten men edilerek götürüldüğü otoparka da her gün için bir ücret ödemek durumunda kalırsınız.

Sizlerde trafikte güvenli bir şekilde araç kullanmak istiyorsanız ve aksiliklerle karşılaşmak istemiyorsanız trafik sigortanızı mutlaka yaptırmalısınız. En uygun trafik sigortası seçenekleri için internette araştırma yapabilirsiniz veya sigorta şirketleriyle birebir görüşebilirsiniz. Ülke içinde yapmanızın zorunlu olduğu trafik sigortasının yanı sıra yurt dışı seyahat sigortasını da yaptırabilirsiniz.

Yaptıracağınız sigortalar karşılaştığınız kötü durumlarda sizlere her zaman destek olmak içindir. Günümüzde birçok aracın zorunlu trafik sigortası olmadığı için herhangi bir kaza anında karşılaması gereken bedel daha fazla oluyor. Araçlarınız için en uygun trafik sigortası sizlere karşılaşacağınız kötü durumlarda yardımcı olmaktadır. Sizlerde bütçenize göre en uygun trafik sigortasını seçerek aracınızın sigortasını yaptırın ki daha sonra zor durumda kalmayın.