Araç Sigortası Fiyatları

Trafikte bulunan tüm araç ve araç sahipleri zaman zaman olumsuz durumlarla karşılaşabilmekte, hasarla, yaralanmayla ya da ölümle sonuçlanabilecek kazalar meydana gelmektedir. Bu sebeple bu durumlarda araçların ve araç sahiplerinin sigorta yaptırmaları oldukça büyük bir önem kazanmaktadır. Websitesi olarak amacımız sizleri en uygun trafik sigortası fiyatları ile karşılaştırmak olduğunu burada söylemeliyiz.

Zorunlu trafik sigortası araçların trafiğe çıkabilmeleri için yaptırmaları gereken bir sigortadır. Bu sigortanın olmadığı tespit edilen araçlar bağlanarak trafikten men edilmektedir. Bu sigortanın amacı ise trafikte karşılaşılabilecek herhangi bir kaza durumunda araçların karşı tarafa verebilecekleri zararların belirli bir oranda karşılanmasını sağlamaktadır. Zorunlu trafik sigortası kaskodan farklı bir özelliğe sahiptir. Kaskosu olan araçlarda sigorta yapılan araç korunmakta iken trafik sigortası ile karşı taraftaki araçların hasarları karşılanmaktadır.

Araç sigortası fiyatları poliçenin imzalanacağı sigorta şirketlerine prim ödemesi şeklinde yapılmaktadır. Poliçelerde belirlenmiş olan risklerin meydana gelmesi durumlarında araç kasko sigorta şirketleri tarafından meydana gelen zararlar araç sahiplerine ödenmektedir. Trafik sigortaları 1 yıl süreyle geçerlidir. 1 yıllık sürecin sonunda ise araç sahipleri trafik sigortası fiyatları ödemesini yaparak tekrar araçlarını olası risklere karşı koruma altına almaktadır.

Araç sigortası fiyatları birçok etmene bağlı olarak değişiklik göstermekle beraber araç sigortası hesaplama ile bulunabilir.. Araçların kullanım amaçları, model ve markaları dahil olmak üzere sigorta şirketine göre de değişiklik göstermektedir. Sigorta şirketleri zaman zaman düzenledikleri kampanyalarla daha uygun fiyatlara sigortalama yapmakta, farklı fiyat uygulamaları yapabilmektedir. Erken anlaşma yapılması durumunda da fiyat farklılıkları görülmektedir.

Sigortası fiyatını etkileyen başlıca özellikler ise araçların üretim seneleri, marka ve model farklılıkları, araçların bulunduğu şehir, araçların kullanım amaçları, ruhsat sahibi kişilerin cinsiyet ve yaşı, hasarsızlık indirimleri, poliçe yenilemeleri olarak görülmektedir. Sigorta yaptırılacakken en az 3-5 farklı şirketten fiyat alınması önerilmektedir. Böylece bir değerlendirme yapılarak en uygun fiyat ve özelliğe sahip araç sigortasının seçimi daha kolay yapılabilecektir.

Her yıl değişen sigorta fiyatları araç kasko şirketine göre de değişiklik göstermektedir. Bu sebeple iyi bir araştırma yapılmalıdır. Zaman zaman şirketler belirli marka ve modeller için indirim uygulaması yapabilmektedir. Bu gibi durumlar takip edilerek, en uygun seçenek bulunmalıdır. Siz siz olun trafik sigortası fiyatları için bize danışmadan hareket etmeyin.