Araç Sigorta Hesaplama

Kasko Değeri Hesaplama

Araç sigortaları ile araçlar karayolu, otopark, evlerin önü gibi alanlarda karşılaşılabilecek risklerden korunmaktadır. Bu sigorta araç kasko sigorta şirketleri tarafından hazırlanmış olan kasko paketleriyle araç sahiplerine sunulmaktadır. Standart kaskoda çarpma, yanma çarpılma, devrilme, çalınmaya teşebbüs, çalınma riskleri kapsanmaktadır. Full kaskoda ise aracın karşılaşabileceği tüm riskler kapsanmaktadır. Trafik sigortası ise farklı bir sigorta çeşidi olup kaskodan farklıdır. Trafik sigortası fiyatları ise trafik sigortası hakkında en çok merak edilen sorudur.

Sigorta işlemleri araç kasko sigorta şirketleri ve araç sahipleri arasında poliçe imzalanmasıyla gerçekleşmektedir. Bununla birlikte araç sahipleri tarafından prim ödemeleri de yapılmaktadır. Araç sigortası yapılan araçlarda risklerin gerçekleşmesi durumunda meydana gelen zarar araç sahiplerine ödenerek güvence sağlanmaktadır. Meydana gelebilecek risklere karşı araçları güvence altına almak için yapılan araba sigortaları ile pek çok riske karşı önlem alınmaktadır.

Araç sigorta hesaplama işlemleri araç kasko sigorta şirketleri tarafından yapılır. Araç sahiplerine standart kasko paketi, full kasko paketi ve ek teminatlı kasko paketi olarak farklı alternatiflerle sunulmaktadır. Araç sahipleri ise içerikleri birbirinden farklı olan kasko sigorta paketlerinden birini seçmekte ve araç sigorta hesaplama fiyatlarını dikkate alarak incelemeler yapmaktadır. Seçilen kasko paketi için pek çok araç kasko sigorta şirketi tarafından verilmiş olan araç sigorta hesaplamaları incelendiğinde en uygun trafik sigortası fiyat teklifi verilen araç kasko sigortasına gidilerek poliçeler imzalanmakta ve prim ödemeleri başlamaktadır. Poliçe imzalanmasından sonra prim ödemeleri de başlamaktadır.

Araç kasko sigorta sigortası 1 yıl geçerlidir ve isteğe bağlı bir sigorta olarak sunulmaktadır. Kasko paketinde yer alan risklerden bir ya da birkaçı ya da hepsinin 1 yıl içerisinde gerçekleştiği durumlarda araç kasko sigorta primi ödemesiyle araçlarını kaskolatmış olan araç sahiplerine zararları ödenmektedir. 1 yıl sonunda ise araç sahiplerinin istekleri doğrultusunda araç kasko sigortası yeniden yapılmaktadır.

Araçların araç kasko sigortaları yaptırıldığında güvence altına alındığından araç sahipleri endişesiz olarak araç kullanmaktadır. Araç sigorta hesaplama işlemi internet üzerinden online olarak da yapılabilmekte ve trafik sigortası fiyatları da online şekilde görülebilmektedir. Online sigorta hesaplama listelerine hızlı ve kolay bir şekilde ulaşılması mümkündür. Aracın marka ve modelini girerek online trafik sigortası teklifi alınmaktadır. İnternet üzerinde bulunan birçok araç kasko sigortası web siteleri üzerinden fiyat sunulmakta, araç sahipleri ise bu teklifleri kolay bir şekilde karşılaştırma imkânı bulmaktadır.